Adwokatura Polska Logo

BEZPŁATNA PORADA 24H

Poznaj szczegóły !

adwokat Katowice

PRAWO CYWILNE

Znajdujemy skuteczne rozwiązania

adwokat Chorzów

PRAWO RODZINNE

Znajdujemy skuteczne rozwiązania

kancelaria adwokacka Katowice

PRAWO KARNE

Znajdujemy skuteczne rozwiązania

doradztwo prawne Katowice

Sprawy rozwodowe i alimentacyjne

 

Sprawy rodzinne często są dosyć delikatne oraz wymagają odpowiedniego podejścia. Nasza kancelaria doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego swoim Klientom prócz profesjonalnego podejścia do spraw, oferuje również zrozumienie, wsparcie, a także opiekę.

 

Finalizujemy za Was wszelkie obowiązki związane z formalnościami, tak abyście nie musieli troszczyć się również o to, w tak trudnych dla Was chwilach. Informujemy również na bieżąco o postępach oraz zmianach, jakie zachodzą przy Waszej sprawie, dzięki czemu mają Państwo dostęp do dokumentów oraz pełną kontrolę nad toczącym się procesem.

 

Rozwody z NKR

 

Nasza pomoc oferowana jest w następujących sprawach:

 

Najczęstszymi sprawami, z jakimi z jakimi mamy styczność podczas wykonywania naszej pracy, są właśnie sprawy o rozwód oraz alimenty. Pragniemy przy tym przypomnieć, iż do rozwodu może dojść jedynie wtedy, gdy między małżonkami doszło do zupełnego i trwałego rozkładu pożycia małżeńskiego – nie ma już między nimi więzi emocjonalnej, fizycznej i gospodarczej.

 

Sąd nie może również udzielić rozwodu w przypadku gdy żąda go wyłącznie jeden małżonek (winny), chyba że znajda się ku temu szczególne powody, oraz wtedy, gdy poprzez tę decyzję znacznie ucierpiałoby dobro dzieci. Sąd prócz rozwodu, orzeka także o winie, władzy rodzicielskiej, częstotliwości kontaktów z dziećmi lub całkowitym ich zakazie oraz o podziale majątku. Rozwód może być orzeczony również bez wskazania osoby winnej.

 

Alimenty z NKR

 

Warto również wspomnieć tutaj o tym, że małżonek uznany za winnego będzie w obowiązku płacenia alimentów drugiemu małżonkowi i obowiązek ten może trwać aż do śmierci. Obowiązek alimentacyjny dotyczy więc nie tylko rodziców i dzieci, ale również dziadków i wnuków, rodzeństwa, przyrodniego rodzeństwa, a także pasierbów oraz macoch i ojczymów. Do świadczenie obowiązku alimentacyjnego można także powołać rodziców ojca dziecka, jeżeli ten wyjechał i nie można nawiązać z nim kontaktu. Wysokość alimentów ustalana jest przez sąd i przeważnie jest zależna od uzasadnionych potrzeb zstępnych oraz wysokości zarobków oraz posiadanego już majątku osób wstępnych. Wyrok określający wysokość alimentów może również ulec zmianie – można żądać podwyższenia, obniżenia oraz całkowitego uchylenia od płacenia alimentów. Strona żądająca jest przy tym zawsze zwolniona z opłacania kosztów sądowych.

 

W przypadku gdy druga strona nie płaci alimentów lub robi to nieregularnie, to należy wszcząć wobec niej postępowanie egzekucyjne, poprzez złożenie odpowiedniego wniosku do komornika. Jeżeli jednak również to postępowanie nie przyniesie określonych rezultatów, to można zastosować kilka następujących działań:

Wszystkie te działania można zastosować jednocześnie, przy czym należy pamiętać również o tym, że aby otrzymać pomoc i wsparcie od funduszu alimentacyjnego, to dochód rodziny nie może przekraczać 725zł na osobę, a wysokość otrzymanej kwoty nie będzie wyższa niż 500 złotych. 

 

Nasi Klienci mogą liczyć na nasza stałą pomoc i wsparcie również po zakończeniu procesu. Oferujemy porady w ramach konsultacji, podczas których zapoznajemy się z problemami oraz szukamy najlepszych rozwiązań dla naszych Klientów, jak również pozostajemy z nimi w stałym kontakcie telefonicznym oraz mailowym, w czasie którego na bieżąco informujemy o postępach w sprawie oraz udzielamy porad odnośnie nowych sytuacji.

 

 

 

 

 

 

 

KANCELARIE ADWOKACKIE
NIDA - KANCELARIA - ROSTAŃSKA

Kompleksowe i doraźne doradztwo prawne dla klientów indywidualnych i przedsiębiorców.  Prawo cywilne, rodzinne, sprawy karne i gospodarcze oraz podatkowe. W ofercie spadki, alimenty, rozwód i porady prawne.

BIURO W KATOWICACH


Plac Pod Lipami 5
40-467 Katowice

tel./fax +48 32 603 61 68

tel. +48 698 694 311

nkr@nkr.com.pl

BIURO W CHORZOWIE


ul. Kościuszki 6
41-500 Chorzów

tel./fax +48 32 603 61 68

tel. +48 698 694 311

nkr@nkr.com.pl

Nida Kołodziejczyk Rostańska - Kancelaria prawna Katowice Chorzów