Adwokatura Polska Logo

BEZPŁATNA PORADA 24H

Poznaj szczegóły !

adwokat Katowice

PRAWO CYWILNE

Znajdujemy skuteczne rozwiązania

adwokat Chorzów

PRAWO RODZINNE

Znajdujemy skuteczne rozwiązania

kancelaria adwokacka Katowice

PRAWO KARNE

Znajdujemy skuteczne rozwiązania

doradztwo prawne Katowice

Spadki - sprawy spadkowe

 

Nasza kancelaria świadczy również kompleksową pomoc w zakresie prawa spadkowego. Oferujemy Państwu najwyższej jakości doradztwo w zakresie prowadzenia postępowania do nabycia spadku, postępowań o podział spadku, a także udzielamy pomocy prawnej w zakresie dziedziczenia, sporządzania testamentów oraz sprawami o zachowek.

 

Reprezentujmy naszych Klientów również przed sądem – przygotowujemy pozwy, wnioski oraz inne pisma procesowe, a także uczestniczymy w rozprawach, monitorujemy bieżący stan spraw oraz, o ile zachodzi potrzeba, bierzemy czynny udział w mediacjach tudzież negocjacjach zachodzących pomiędzy stronami.

 

Do porad prawnych udzielanych z zakresu prawa spadkowego zaliczamy:

 

Jeśli chodzi zaś o sprawy sądowe i usługi związane z prawem spadkowym, to nasza kancelaria świadczy usługi przy następujących sprawach:

 

Sprawy sądowe rozstrzygane w trybie procesowym

Przy sprawach o zachowek należy pamiętać szczególnie o tym, że powództwo wytacza się przed sądem ostatniego, zwykłego miejsca pobytu spadkodawcy. Jeżeli zaś nie jest możliwe jego ustalenia, to przed sąd miejsca, w którym znajduje się majątek lub jego znaczna część. 

 

Sprawy sądowe rozstrzygane w trybie nieprocesowym

 

Pragniemy również dodać, iż udzielane przez naszą kancelarię porady prawne dotyczą również każdego rodzaju testamentów (ustnego, wojskowego, podróżnego, alograficznego, notarialnego oraz zwykłego. Porad prawnych udzielamy podczas prywatnych konsultacji, w czasie których dokładnie zapoznajemy się z problemem Klienta oraz proponujemy mu najodpowiedniejsze rozwiązania. Zwykle trwają one do godziny czasu oraz owocują znalezieniem satysfakcjonujących rozwiązań. Stale również pozostajemy z naszymi Klientami w kontakcie mailowym oraz telefonicznym, dzięki czemu możemy na bieżąco informować ich o postępach oraz zmianach dotyczących ich spraw.

 

Dodatkowo również oferujemy pomoc w zapłacie podatku od spadku i darowizn. Ten rodzaj pomocy prawnej jest szczególnie przydatny dla osób, które mieszkają za granicą, a nabyły spadek w Polsce i mają tylko miesiąc czasu na zgłoszenie tego faktu do polskiego urzędu skarbowego. Z takimi osobami również pozostajemy w stałym kontakcie udzielając im niezbędnych porad oraz informując je o postępach w finalizacji ich spraw.

 

Często również zdarza się, że nasi Klienci nie wiedzą dokładnie jakie konkretnie prawa i obowiązki są wyłączone ze spadku. Aby usprawnić nasze działania oraz zaoszczędzić czasu Zamawiającym, pragniemy przypomnieć, iż w skład spadku nie wchodzą:

 

 

 

 

KANCELARIE ADWOKACKIE
NIDA - KANCELARIA - ROSTAŃSKA

Kompleksowe i doraźne doradztwo prawne dla klientów indywidualnych i przedsiębiorców.  Prawo cywilne, rodzinne, sprawy karne i gospodarcze oraz podatkowe. W ofercie spadki, alimenty, rozwód i porady prawne.

BIURO W KATOWICACH


Plac Pod Lipami 5
40-467 Katowice

tel./fax +48 32 603 61 68

tel. +48 698 694 311

nkr@nkr.com.pl

BIURO W CHORZOWIE


ul. Kościuszki 6
41-500 Chorzów

tel./fax +48 32 603 61 68

tel. +48 698 694 311

nkr@nkr.com.pl

Nida Kołodziejczyk Rostańska - Kancelaria prawna Katowice Chorzów